jste zde: úvodní » Chci obědy


Chci obědy

Stránky jsou primárně určeny pro děti 22. MŠ pracoviště náměstí Míru a žáky 10. základní školy Plzeň, náměstí Míru.

Školní stravování hraje v životě vašeho dítěte významnou roli. Ve školní jídelně se učí stolování a poznávání potravin. Oběd z jídelny už dávno není rozvařená rýže s omáčkou. Vaříme chutně, zdravě a s ohledem na správnou výživu vašich dětí. Pokud chcete mít jistotu, že se vaše dítě stravuje správně, přihlašte ho na obědy k nám. Součástí oběda je nápoj, polévka, hlavní jídlo a dezert v podobě moučníku, mléčného krému, ovoce nebo salátu. Strava je státem dotována, proto šetříte i vaši peněženku. Každý den máme výběr ze tří jídel, a proto věříme, že si vaši nejmenší vždy vyberou a pochutnají. Přísně sledujeme kvalitu vstupních surovin, proto nakupujeme potraviny od místních farmářů a českých firem. U nás se vyhýbáme zbytečné chemii v potravinách a chceme, aby děti byly především zdravé. Uvažujeme sezónně a lokálně.

 

 

 • Přihlásit obědy+


  1. Stáhněte si nebo si vyzvedněte přihlášku (ve formátu pro MS Word).
  2. Odevzdejte na pokladně vyplněnou přihlášku nebo zašlete poštou na adresu uvedenou v kontaktech.
  3. Zvolte od jakého data a jak dlouho se bude strávník v jídelně stravovat a ve které dny. Není vždy nutné, aby dítě navštěvovalo jídelnu celý týden.

   

   

   

 • Systém karet a čipů+

  Děti se v jídelně prokazují platnou kartou (čipem).

  Typ média
  Vratná záloha
  foto
  Plzeňská karta zdarma Plzeňská karta
  Bezkontaktní čip 115,-Kč bezkontaktní čip
  Klasická karta 35,-Kč Klasická karta - je možné vybrat si z více barev

   

  Díky čipům a kartám si můžete nejen jídla odebírat nebo objednávat, ale zároveň si můžete ověřit, zda vaše dítě na obědě skutečně bylo.

  Karty a čipy jsou nepřenosné a porušení tohoto pravidla se považuje za hrubé porušení vnitřního řádu! Upozorněte své děti, že není možné, aby si mezi sebou karty a čipy měnily nebo půjčovaly.

  Kontrolujte, že vaše dítě pravidelně nosí kartu nebo čip s sebou. V případě poškození karty je nutno zakoupit kartu novou, neboť různě zdeformovaná karta ničí naše čtečky.

   

 • Ceny a platby stravy+

  Ceník stravy pro děti MŠ a žáky ZŠ platný od 1. 9. 2020. Pro děti MŠ a žáky ZŠ se jedná o dotované ceny stravy! Více informací o dotaci se dozvíte na speciální stránce umístěné zde.

  Děti a žáci jsou zařazování do skupin strávníků v souladu s Vyhláškou č. 107/2005 v platném znění pro příslušný školní rok o školním stravování. Do příslušné věkové skupiny je strávník zařazen po dobu celého školního roku dle toho, jakého věku dosáhne ve školním roce, na který je přihášen ke stravování. Školní rok je od 1.9. do 31.8. (příklad: školní rok 2020/2021, strávník má narozeniny (jedenácté, patnácté) až 31.8.2021. Dle uvedené vyhlášky však musíme strávníka zařadit již od 1.9.2020 do vyšší věkové kategorie a to na celou dobu školního roku 2020/2021).

  Skupina strávníků Cena
  Platba stravy na květen 2022   
  Žáci  ZŠ 7-10 let 32.00 704.00
  Žáci  ZŠ 11-14 let 34.00 748.00
  Žáci  ZŠ 15 let a více 37.00 814.00
  MŠ 3-6 let celý den 47.00 1034.00

  svačina ranní
  oběd
  pitný režim
  svačina odpolední

  9.00
  25.00
  4.00
  9.00

  MŠ 7 let a více celý den 52.00 1144.00

  svačina ranní

  oběd

  svačina odpolední

  10.00

  32.00

  10.00

   

  tištěný jídelníček A4 3.00
  kreditní karta 35.00
  bezkontaktní čip 115.00
  zápis plzeňské karty 0.00
 • Zaplatit obědy+


  1. Strava se platí dopředu před začátkem stravování. Platba je možná na měsíc nebo delší zvolené období předem. Pro platby v hotovosti na celý měsíc je předem vyhlášený vždy jeden den, kdy je pokladna otevřena od 7.45 do 14.30 hodin. Při platbách v hotovosti je možné platit i na kratší období než je jeden měsíc. Vždy však musí být včas zaplaceno – tj. minimálně den předem. V průběhu měsíce je pokladna otevřena jen v pondělí a ve středu od 11.00 do 14.00 hodin..
  2. Povolené inkaso z vašeho bankovního účtu – měsíční platba předem z vašeho účtu. Je třeba přinést potvrzený formulář a zadat příkaz - povolení k inkasu ve vaší bance pro platbu na účet školní jídelny 2466050287/0100. V případě, že máte více dětí, je třeba na každé dítě (položku) povolit inkaso.
  3. Hotově – hotově na pokladně v určených dnech.

  Případný přeplatek za odhlášenou stravu se vrací jedenkrát za rok (v červenci) na váš účet nebo v hotovosti na pokladně (pouze rodičům). U hotovostních plateb se přeplatky odečítají z platby na příští měsíc.

 • Odhlášení stravy+

  Odhlašování stravy se provádí níže uvedenými způsoby:

  Odhlašování na zítra, na pozítří = nejpozději jeden den předem SMS ZPRÁVOU do 14.00 hodin na číslo 773832171. SMS MUSÍ OBSAHOVAT: jméno dítěte, třídu a od kdy do kdy chcete odhlásit. V první den nemoci dítěte je možno oběd vyzvednout na příslušném výdejním místě v době od 11:50 do 12:30 hodin. V ostatní dny, kdy dítě není ve škole, nemá strávník nárok na dotovanou stravu a je třeba odhlásit nebo zakoupit oběd v plné ceně.

  Odhlašování je také možné prostřednictvím internetu v aplikaci Strava.cz. Zde se provádí odhlášky na předem známé dny s časovým předstihem tři dny = v pondělí na čtvrtek a další dny, v úterý na pátek a další dny, atd. Toto je automatické odhlášení, které se nám načítá přímo z internetu.

  U dětí z je odhlášení stravy možné pouze den předem v pracovní den do 14:00 hodin SMS zprávou na tel. čísle 773832171. Pozdější odhlášení nebude možné a strava je dodána do MŠ. Po tomto čase bude odhláška provedena až od následujícího dne a strava je dodána do MŠ.

  Nevyzvednutá strava propadá bez náhrady.

  V průběhu roku počítačový program provádí automatické odhlášení obědů pouze v případě předem známých prázdnin a ředitelského volna. Pokud jede dítě na výlet, lyže nebo školu v přírodě, musí každý provést odhlášení individuálně (pokud není s třídním vyučujícím dohodnuto jinak).

   

   

   

   

   

 • Ukončení stravování+

  Ukončení stravování je třeba nahlásit v kanceláři školní jídelny. U strávníků, kteří platí z účtů, je nutné vyplnit odhlašovací formulář. Na základě podepsaného formuláře přestaneme požadovat inkaso z Vašeho účtu. Přeplatky z plateb Vám budou vráceny v hotovosti na pokladně, nebo je můžeme zaslat na Váš účet. Přeplatky u strávníků, kteří platí z účtů, se vrací jednou ročně hromadně, na konci školního roku (v červenci).

   


Vytisknout stránku

© Všechna práva vyhrazena 10. školní jídelna Plzeň, nám. Míru 4, příspěvková organizace - Školní jídelna Plzeň Bory
Zpět na začátek stránky

webdesign ANTstudio.cz