jste zde: úvodní » Školní jídelna


Školní jídelna

Naše kuchyně

Naším cílem je dobře najedený strávník. Jídelníčky tvoříme  v rámci zásad správné gastronomické skladby. Tak, aby si vybral skutečně každý, máme nabídku ze tří jídel denně.

Do svých denních nabídek zařazujeme nové receptury, netradiční jídla, recepty světových kuchyní, ryby mořské i sladkovodní, všechny druhy mas včetně zvěřinyovoce a zeleninu, mléko a mléčné výrobky vlastní výroby. Každý den je v nabídce také pokrm dle zásad racionální výživy.

Personál


Vaříme s láskou k českým receptům a rádi objevujeme zahraniční kuchyně. Umíme dobrou musaku i svíčkovou. Děti i dospělí jsou u nás v dobrých rukách. Naše kuchyně je především zdravá, pestrá a jako od maminky.

 

Vybavení

Výrobní prostory jsou vybaveny špičkovou technologií pro velkokuchyňské provozovny. 
Za samostatnou zmínku stojí konvektomaty. Toto zařízení je velmi moderní přístroj, který zaručuje zdravé vaření.  Vše se vaří, peče, smaží, dusí pomocí horkého vzduchu s přidáním páry. Nedochází k tepelným a ani chuťovým ztrátám, veškeré pokrmy si zachovávají dostatek vitamínů a všech živin.

Historie

- vznik v roce 1995, jako samostatná školní jídelna, příspěvková organizace

- zřizovatelem je Plzeň, statutární město

- ředitelkou byla jmenována Olga Süssová, která od roku 1987 vykonávala funkci vedoucí této školní jídelny a v roce 1994 se zasloužila o osamostatnění a vznik organizace

-v roce 1995, krátce po vzniku organizace, proběhla rekonstrukce celé budovy, kde organizace sídlí

- školní jídelna zajišťuje stravování pro žáky 10. základní školy Plzeň, soukromé Základní školy Easy Start s.r.o., soukromé Waldorfské základní školy Dobromysl o.p.s., 22. MŠ Plzeň, soukromé Lesní mateřské školy a ekocentrum Berounka z.s.

- organizace má zřizovatelem povolenu doplňkovou činnost a to: zajištění stravování pro veřejnost, výroba potravinářských výrobků, pekařství, cukrářství. V rámci doplňkové činnosti provozujeme Bistro Desítka

 

 Vytisknout stránku

© Všechna práva vyhrazena 10. školní jídelna Plzeň, nám. Míru 4, příspěvková organizace - Školní jídelna Plzeň Bory
Zpět na začátek stránky

webdesign ANTstudio.cz